Friendswithfop.com

Nie uleczysz świata, dopóki nie uleczysz siebie.

„Mogę śmiało powiedzieć, że chleb Węgrów jest już ruchem, który jest tradycją i historią sukcesu” – powiedział podczas ceremonii Tamash Szabo, prezydent Hrabstwa Magos.

– Chciałbym poprosić darczyńców, aby nie tylko spojrzeli na mąkę w jej fizycznej rzeczywistości, ale także pomyśleli, że w grę wchodzi także miłość, poczucie odpowiedzialności i wola rolników somogi. ATTILA Gelencer, członek parlamentu, przypomniał historię węgierskiego programu chlebowego i pochwalił znaczenie wzorowej współpracy. Norbert Biro, przewodniczący Zgromadzenia Ogólnego powiatu, podkreślił w związku z programem: to pocieszające, że coraz więcej rolników od czasu do czasu pomaga Somogom, ważne jest, aby kontynuować już ustaloną tradycję. Gabor Berek, prezes nak somogyi, podkreślił, że oprócz rolników do inicjatywy mogą dołączyć przedsiębiorcy. Podziękował Józefowi Istvanowi, właścicielowi młyna barci, za jego pomoc, w której zmielono zebraną pszenicę, oraz Laszlo Paxowi, który zgodził się przetransportować Zboże jako darowiznę.

– W Somogy w 2020 roku było 13 punktów zbiórki, w 2021 roku na imprezie ogłoszono 15. – W naszym okręgu w ubiegłym roku do programu przystąpiło łącznie 271 darczyńców, natomiast w tym roku pomogło już 306. A jeśli rok temu zebrano 31 ton pszenicy w Somogy, w 2021 r.wyniosła ona 33 958 kilogramów. Dziesięć tysięcy kilogramów z 20 500 kilogramów mąki zostało przekazanych Węgrom przez granicę w ramach Centralnej darowizny, 10 500 kilogramów zostało rozdzielonych między dziesięć instytucji somogi. Listy z darowiznami zostały wręczone w piątek rano w ośrodku Izby Rolniczej w Kaposzwarze.

Połączony Dom socjalny w dwóch miejscach otrzymał 900 kilogramów mąki, tyle samo uzyskano w domu socjalnym Imre Tabi Takacha, dolna część II. Dom Dziecka Ferenca Rakoczego, a berzens love to dom socjalny. Tysiące kilogramów darowizn zostanie przekazanych do domu Opatrzności segesdi, a także regionalnej Służby Ochrony Dzieci Markali Okręgowego Centrum ochrony dzieci i diecezji Kaposvara. Ewangelicka diecezja Somogi-Zalai otrzymała 1200 kilogramów mąki, reformowana diecezja Somogi-1600 kilogramów, a 1100 kilogramów darowizn przekazano Fundacji szpitala edukacyjnego Mor Kapos.

– To wspaniała współpraca, która jest namacalną pomocą dla uczestniczących organizacji-powiedział naszej gazecie Christian, powiernik diecezji Kaposvara. Oprócz trzech szkół prowadzą także dom opieki. Józef Istvan, właściciel fabryki barcsi, powiedział, że dołączyli do inicjatywy pięć lat temu i chcieli pomóc w dłuższej perspektywie tam, gdzie było to potrzebne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *